לקנות יאכטה מיד שניה

מחבר: 
דוד לחיאני

שוק המשומשות נפתח לרווחה וטרנד חדש נקבע- קניית יאכטה מיד שניה.שוק זה מוגדר להרחבה עוד יותר ובעל פוטנציאל גדול בעתיד.
באופן מסורתי אנשים חשבו כי הבעלות על ספינה הוא יקר מאוד, אבל עבור כלי שייט מבוגרים מיד שניה הוצאת ההון הראשוני קטן יחסית. כלי שייט מיד שניה ממשים את הביקוש שלהם בשוק כאשר הקונים מוצאים אותם כחסכוניים ובאותו הזמן חווים קבלת שביעות רצון על הגשמת חלום של בעלות על יאכטה.
ישנו מספר גדול של ספינות אשר נבנו בשנות ה- 70 וה -80 ועכשיו ערכם בשוק טוב מאוד. הן בעיקר ספינות שנבנו ברמה גבוהה במערב אירופה ובצפונה. ספינות אלו מייצגים תמורה טובה מאוד לכסף- טבעם נוטה להרעיף עליהם הרבה זמן ויחס/טיפולים שלא כמו בית ורכב.
ספינות מיד שניה הן באופן יחסי זולות יותר מאשר ספינות חדשות. רכישת ספינות כאלה מוכיחה לא רק חסכוניות עבור הרוכש, אלא גם מועילה למוכר כך שהוא יהיה מסוגל להשקיע את ההון הנצבר בספינה גדולה וטובה יותר. לקוחות המבקשים לעבור לספינות גדולות יותר רוצים למכור את ספינותיהם כך שבעזרת התקבול הם יכולים להשקיע בספינה גדולה יותר המציעה נוחות גדולה יותר, יוקרה ומותרות.
לרכישת כלי שייט משומשים יכולים להיות יתרונות אבל גם כמה חסרונות. אציין את העיקריים: אחד היתרונות היא העובדה שניתן לנהל משא ומתן על המחיר המבוקש. יתרון נוסף הוא שלרוב הן עמוסות בציוד נוסף כך שלא צריך להוציא עוד כסף על תוספות למיניהם, שיפורים ושבצורים אשר המוכר כבר עשה. למשל ציוד כושר שייט, ציוד חרום והצלה, עוגנים, מפרשים, דינגי וכו'. בנוסף, רכישת ספינות מיד שניה אך צעירות מאוד, נניח שבנות שנתיים במים, מבוקשות מאוד בגלל ירידת הערך היחסי שלהן וכנראה שכל 'מחלות הילדות' וכאבי הראש לתיקונן מאחור.
החסרונות המשמעותיים ברכישה כזו, טמונים בסיכון. הסיכון הכרוך בספינות מיד שניה יכול להיות במבנה הגוף ובתקינות המערכות המכניות. עוד אתם משקיעים זמן ואפילו כסף לעריכת מחקר על הספינה ועברה, האם הייתה בשימוש מסחרי או פרטי, למה היא נמכרת, מה מצבו של הגוף, המנוע ושאר מערכות. מתווך מקצועי, שעיסוקו תיווך כלי שייט, ושמאי ימי יעשו זאת עבורכם בהתאמה.
פגמים שהתגלו ע"י הבעלים הנוכחי יגרמו לו להיות להוט להעבירם הלאה למישהו אחר. לכן אסור לתת למחיר לסנוור אתכם ויופי הוא בעיני המתבונן. עסקת רכישה של ספינה מפרשית משומשת או כל סוג אחר של ספינה יכולה להיות ממולכדת. הסיכונים הם גבוהים והסכומים המעורבים יכולים להיות גדולים. לפיכך יש לערוך בדיקות מקיפות כדי להבטיח את הספינה שאתם רוצים לעצמכם, ולא לקבל סיוט של מישהו אחר שמתכנן להעביר הלאה. אליכם.
בקיצור, חיפוש אחר הזכות להיות בעלים של ספינה משומשת יכול להיות עסק מלחיץ, מלא בחוסר וודאות ותחת צל של פחד שמה קיבלתם החלטה לא נכונה והתחייבתם למשהו שעלול לגרום לכם להתחרט מאוחר יותר. חשוב להבטיח כי החלום שלכם אינו הופך לסיוט. תעזרו במתווך כלי שייט ושמאי ימי אשר יציעו לכם יד בטוחה כדי להדריך אתכם דרך שדה המוקשים ובעצתם יהיה לכם סיכוי הרבה יותר טוב לסיים את העסקה באופן בטוח, נכון ובהצלחה.

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

מידע נוסף על אפשרויות מבנה קלט

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".
7 + 0 =
פתור את הבעיה המתמטית הפשוטה הזו. לדוגמה, עבור 1+3, הקש 4.